co możesz u nas zobaczyć?

DZIEDZICTWO PRZYRODNICZE

Błękitne, Żółte, Purpurowe i Zielone mają rzeczywiście wskazane w nazwach kolory. Na ich niesamowite zabarwienie mają wpływ związki chemiczne zawarte w wodzie.

Diabelska Maczuga

Położona na otwartej przestrzeni ogromna skała wzbudza zainteresowanie turystów. Z uwagi na krążące w tej okolicy legendy, nazywana jest Diabelską Maczugą, czy też Czarcią Maczugą.

głazy krasnoludków

Zespół bogato urzeźbionych skał, osiągających wysokość od 3 do 17 metrów. Wiek formacji skalnej szacuje się na około 80 milionów lat. Wyjątkowe miejsce rozbudza wyobraźnię odwiedzających.

Zadziarna

Najwyższy szczyt Bramy Lubawskiej, rozdzielającej Sudety Zachodnie od Środkowych. Roztacza się stąd widowiskowa panorama – jeden z najpiękniejszych widoków w Sudetach.

Krucza skała

Miejsce przyciąga miłośników górskich wędrówek, a także atrakcji przyrodniczych i geologicznych. Uroku temu miejscu dodaje zróżnicowana roślinność.

Antonówka - Podziemia, które nie istnieją

Lasy Antonówki do dzisiaj skrywają wiele tajemnic II wojny światowej. Odkryj pozostałości po tajnym nazistowskim kompleksie w Antonówce koło Kamiennej Góry.

Przełęcz Rędzińska to idealne miejsce dla miłośników turystycznych wypraw. Wybierając trasę przejścia, można poznać atrakcje turystyczne dostępne po drodze.

Wieża widokowa w Pastewnikach

Najwyższy szczyt Grzbietu Wschodniego Gór Kaczawskich. Jest to idealne miejsce na wędrówki z dala od zgiełku, jaki panuje na masowo uczęszczanych szlakach.

Zabytkowy piec służący dawniej do wypalania wapienia. Piec został zachowany do dziś w doskonałym stanie. Powstał prawdopodobnie na przełomie XVIII i XIX wieku.