Kategoria

Przełęcz Rędzińska

KATEGORIA

Przełęcz Rędzińska

Przełęcz Rędzińska to idealne miejsce dla miłośników turystycznych wypraw. Wybierając trasę przejścia, można poznać atrakcje turystyczne dostępne po drodze.

Epitafia Marciszów

Położona na wysokości 727 m n.p.m. Przełęcz Rędzińska to popularne miejsce w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Rozległe, głęboko wcięte obniżenie o stromych zboczach i łagodniejszych podejściach, oddziela główny grzbiet Rudaw Janowickich od bocznego ramienia Wielkiej Kopy. Dolną część południowego oraz zachodniego podejścia porastają niewielkie obszarowo lasy. Przez przełęcz prowadzi żółty szlak, łączący Janowice Wielkie z Kamienną Górą. Z przełęczy Rędzińskiej roztacza się imponująca panorama Bramy Lubawskiej i Gór Kamiennych, sięgająca Gór Sowich i masywu Ślęży. W 2000 roku stanął na przełęczy wysoki na 33 metry Krzyż Jubileuszowy, ufundowany przez społeczność Kamiennej Góry. Jest to obecnie charakterystyczne miejsce, często odwiedzane przez docierających tutaj turystów. Przełęcz Rędzińska to idealne miejsce dla miłośników turystycznych wypraw. Wybierając trasę przejścia, można poznać atrakcje turystyczne dostępne po drodze. Tutejsze góry skrywają osobliwości przyrodnicze, takie jak ciekawe formacje skalne i jaskinie, ale również pozostałości po dawnych kopalniach. Z Przełęczy Rędzińskiej można kontynuować wycieczkę na szczyt Wielkiej Kopy, znajdujący się na wysokości 871 m n.p.m., a następnie zejść zielonym szlakiem do Kolorowych Jeziorek —
pozostałości po dawnych górniczych wyrobiskach. To tylko przykład trasy, jaką rozpocząć można, będąc w pobliżu Przełęczy Rędzińskiej.